Zarząd klubu MLKS Odolanovia opublikował oświadczenie w którym kategorycznie potępia działania szerzące rasizm oraz homofobię. W odpowiedzi kibice zapowiedzieli bojkotowanie spotkań piłkarzy Odolanovii do odwołania. Swoje oświadczenie opublikowali również kibice Ostrovii 1909, którzy odpowiedzieli na oświadczenie zarządu TP Ostrovia 1909.

Po niedzielnym spotkaniu kibice Ostrovii 1909 oświadczenie w sprawie zachowania kibiców wydał ostrowski klub. Pisaliśmy o tym TUTAJ>> Zarząd Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 wydał oświadczenie w sprawie manifestacji kibiców. Policja poinformowała natomiast o ukaraniu kilku kibiców mandatami karnymi. W odpowiedzi wydane zostało oświadczenie grup kibicowskich Ostrovii. Pełna treść opublikowanego oświadczenia:

OŚWIADCZENIE GRUP KIBICOWSKICH OSTROVII
W nawiązaniu do oświadczenia zarządu klubu z dnia 24 sierpnia 2020 r. chcemy przedstawić nasze stanowisko.
Od lat wspieramy klub całym sercem, niezależnie od ligi. Wspieramy, gdy znajduje się na sportowym zakręcie (co aktualnie ma miejsce), wspieramy gdy odnosi sukcesy. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że jesteśmy dwunastym zawodnikiem zespołu i mimo wszystko oferujemy wsparcie i wierność.
Uważamy, że zarząd powinien koncentrować się na sprawach znaczących dla klubu m. in. Na budowaniu silnego zespołu, prawidłowym szkoleniem młodzieży, nadzorowaniu finansów oraz marketingu, a nie na tematach odbiegających od zarządzania organizacją sportową. Ostrovia powinna być wizytówką i dumą Ostrowa!!!
Nawiązując do nadzorowania klubowego marketingu, zarząd od kilku lat robi to nieprawidłowo. To kibice wielokrotnie wspierali klub, promując go i zachęcając do przyjścia na stadion.
Odnośnie wykorzystania herbu klubu, klub powrócił do niego w czerwcu tego roku po naszych staraniach. Przez 10 lat Ostrovia grała pod zmienionym przez zarząd herbem, który nie spotkał się z naszą akceptacją, ze względu na historię.
Zarząd klubu swoim oświadczeniem odcina się od swoich kibiców, którzy byli, są i będą bez względu na wszystko oraz zapomina, ile im zawdzięcza.
Jako kibice Ostrovii postanowiliśmy wyrazić swój sprzeciw wobec ideologii, która ostatnimi czasy agresywnie atakuje ważne dla nas, jak i większości Polaków wartości, takie jak rodzina, wiara, tożsamość narodowa, narzucając jedyną wg nich słuszną poprawność. Mimo iż transparent, który został przez nas wykonany, według opinii wielu osób nie obraża, nikomu nie wyrządzono krzywdy, zarówno w sposób fizyczny jak i słowny, to dotykają nas represję ze strony policji, która za ww transparent zatrzymuje osoby (często tylko za obecność tego dnia na meczu), przyjeżdżając pokazowo do pracy i domów, jakby wyrażenie swoich przekonań poprzez transparent było tak strasznym przestępstwem, wymagającym takich środków. Mimo braku dowodów wszystkie osoby zatrzymane otrzymują mandaty lub wezwania do sądu. Taka postawa władzy jest nie do przyjęcia, ponieważ w państwie „prawa” stosuje się podwójne standardy, kiedy chodzi o kibiców, są one zdecydowanie pokazowe i uderzające w wolność słowa i wolność przekonań.
Mimo wszystko, dalej będziemy robić swoje i przeciwstawiać się narzucaniu norm i pseudopoprawności które nie mają nic wspólnego z naszymi przekonaniami i godzą w wartości które od zawsze były utożsamiane z naszym pięknym krajem
Z kibicowskim pozdrowieniem.
TYLKO OSTROVIA!!!

Teraz oświadczenie opublikował Zarząd klubu MLKS Odolanovia w którym czytamy, że “Zarząd Klubu MLKS Odolanovia oświadcza, że kategorycznie potępia działania szerzące rasizm oraz homofobię, których prawdopodobnie dopuściły się osoby ubrane w barwach naszego Klubu. Nie byli oni w żaden sposób zachęcani przez Zarząd, zawodników, trenerów czy działaczy Odolanovii”.

Pełna treść opublikowanego oświadczenia:

W odpowiedzi na nie kibice Odolanovii Odolanów na swoim fanpage opublikowali swoje oświadczenie, które poniżej w całości przytaczamy:

OŚWIADCZENIE KIBICÓW ODOLANOVII ODOLANÓW

W nawiązaniu do wydarzeń z ostatnich dni jako kibice Odolanovii Odolanów chcemy zająć swoje stanowisko.

Od trzech lat wspieramy MLKS Odolanovie Odolanów na wszystkich meczach domowych i większości wyjazdowych , jesteśmy i byliśmy z Nimi na dobre i na złe, niejednokrotnie poświęcaliśmy nasz czas osobisty, nasze pieniądze oraz przede wszystkim Nasze chęci, aby móc przemierzyć za naszym klubem nie zliczone liczby kilometrów… Niejednokrotnie także prezentowaliśmy oprawy z przesłaniem przede wszystkim dla piłkarzy, aby ponieść ich do zwycięstwa i dodać trochę blasku naszym szarym trybunom w Odolanowie, ale nawiązując do ostatniego oświadczenia klubu jesteśmy zmuszeni odpowiedzieć rownież oświadczeniem.

MY JAKO KIBICE MLKS ODOLANOVII ODOLANÓW sprzeciwiamy się ideologii LGBT, która ostatnimi czasu coraz śmielej sobie poczyna, organizując marsze równości , w ten sposób, aby narzucić nam swój światopogląd, profanując chrześcijańskie oraz narodowe symbole, to dlaczego MY, jako kibice nie możemy wyrazić swojego zdania na stadionie,??? Jak widać w Polsce w dzisiejszych czasach WOLNOŚĆ SŁOWA obowiązuje tylko w teorii, bo w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, a Nasz klub najwyraźniej woli stronę lewacką od strony swoich kibiców…

Po drugie jeżeli nasz zarząd ostrzega nas, że jeżeli kolejny raz dodamy urok naszym trybunom to zakażą nam wejścia stadion to niestety , MY jako kibice MLKS ODOLANOVII ODOLANÓW jesteśmy zmuszeni wprowadzić bojkot meczowy, na najbliższych meczach Odolanovii. OD DNIA28.08 2020 R. WPROWADZONY ZOSTAJE BOJKOT MECZOWY NA MECZACH MLKS ODOLANOVII ODOLANÓW DO ODWOŁANIA.Z kibicowskimi pozdrowieniami, Kibice Odolanovii Odolanów.

NIE CZERWONA NIE TĘCZOWA TYLKO POLSKA NARODOWA!