W powiecie ostrzeszowskim doszło w piątek do zatrzymania trzech kierujących, którzy nie powinni prowadzić pojazdów. Dodatkowo jeden oddalił się z miejsca zdarzenia, a kolejny próbował uciekać przed policjantami.

W piątek, 12 listopada o godzinie 14:30 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie miejscowości Szklarka Przygodzicka. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zauważyli stojący w poprzek drogi pojazd marki peugeot, a kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia.

W rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalono, że kierujący jechał sam. Następnie policjanci sprawdzili miejsce zamieszkania kierującego, lecz nie zastano go tam, nie odbierał również telefonu, który posiadał przy sobie.

Około godziny 20:20 dyżurny otrzymał informację, że mężczyzna, który wcześniej kierował peugeotem wrócił do miejsca zamieszkania i jest nietrzeźwy. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zastali 54-letniego mieszkańca gm. Ostrzeszów, którego poddali kontroli trzeźwości z wynikiem 1,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Również w piątek, o godzinie 16:05 dzielnicowy z mikstackiego posterunku policji zatrzymał do kontroli na ul. Grabowskiej w Mikstacie pojazd marki BMW.

Pojazdem kierował 18-latek, który podczas kontroli zachowywał się dość niespokojnie. Poddano go badaniu na trzeźwość, lecz okazało się że nie znajduje się on pod wpływem alkoholu. Jednak wykonany test na zawartość środków odurzających w organizmie dał wynik pozytywny, i jak się okazało młodzieniec kierował samochodem znajdując się pod wpływem marihuany.

Do kolejnego zatrzymania doszło w piątek tuż przed godziną 18:00. Policjanci zostali powiadomieni, że w rejonie stacji paliw Orlen w Niedźwiedziu, jest nietrzeźwy kierujący.

Mężczyzna na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął uciekać, a podczas podjętego pościgu nie stosował się on również do sygnałów dźwiękowych i świetlnych nadawanych z policyjnego radiowozu kontynuując jazdę. Po około 400 metrach stracił jednak panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

Uciekinierem okazał się 32-latek, który kierował VW znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wskazało 0,97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje prawie 2 promile.

Zobacz również: W BMW pędził ulicami miasta ponad 150km/h
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments