zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 29-latka, który włamał się do piwnicy jednego z bloków na terenie miasta. Mężczyzna ukradł m.in. opony samochodowe, piecyk gazowy, telewizor czy obuwie robocze. Wartość skradzionych rzeczy to blisko 10 tysięcy złotych.

27 kwietnia, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przyjęli zawiadomienie o przestępstwie kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z bloków, gdzie sprawca po uszkodzeniu kłódki zabezpieczającej drzwi do jego piwnicy dostała się do wnętrza pomieszczenia i ukradła mienie o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Skradzione zostały m. in. opony samochodowe, piecyk gazowy, kilka par obuwia roboczego, poziomice, telewizor, radio samochodowe, drukarka. Wartość skradzionych rzeczy to blisko 10 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że sprawcą przestępstwa może być 29-letni ostrowianin, który po zatrzymaniu przyznał się do kradzieży. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przedmioty chciał sprzedać przypadkowo spotkanym osobom. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawca działał w ramach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.
ŹRÓDŁOostrow-wielkopolski.policja.gov.pl