zdjęcie poglądowe fot: pixabay.com

Na stronach Komendy Głównej Policji opublikowany został materiał dotyczący oszustwa jakiego dokonano na 80-letniej mieszkańce powiatu grajewskiego w województwie podlaskim,

W opublikowanym materiale 80-letnia mieszkanka powiatu grajewskiego opowiada historię jak zadzwonił do niej oszust. Mężczyzna podający się za policjanta powiedział, że rozpracowuje grupę przestępczą, która chce ukraść jej pieniądze. Był tak wiarygodny, że kobieta powiesiła na ogrodzeniu reklamówkę z ponad 6 tysiącami dolarów i dodatkowo wypłaciła z banku 80 tysięcy złotych.

Pomimo informacji jakie są publikowane, cały czas przestępcy znajdują osoby, które dają się oszukać. Dlatego może wysłuchanie tej poruszającej historii uświadomi nam, że również nasi najbliżsi mogą paść ofiarami tego tupu przestępstw.

Pamiętajmy, że do tego typu przestępstw dochodzi niemal codziennie, również w naszym regionie. W marcu 81-letnia mieszkanka Kalisza uwierzyła w zmyśloną historię o wypadku drogowym, który miał spowodować jeden z jej bliskich członków rodziny. Straciła oszczędności i biżuterię, a wcześniej 84-latek uwierzył w zmyśloną historię o wypadku syna i przekazał przestępcom dużą sumę pieniędzy.

Nie popełnij tego błędu — nie daj się oszukać. Ostrzeż swoich najbliższych.

Zobacz również: Tutaj możesz przeczytać o innych metodach, często bardzo podobnych do siebie, gdzie przestępcy chcą wyłudzić nasze pieniądze.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments