Dnia 30 marca 2019 r. odbyła się kolejna akcja wolontariusze ze strony „Ostrów – lubimy pomagać”. Był to charytatywny turniej piłki siatkowej, którego celem było zebranie jak największej ilości słodyczy i pluszaków. Ostatecznie udało im się zebrać 243 czekolady, 250 opakowań ciastek, 512 batonów, 117 opakowania żelek, 284 lizaków, 46 kg cukierków, 30 gier planszowych, 94 książki oraz 218 maskotki.

 

Wspólnie zdecydowali, że słodycze powędrują do trzech instytucji: Szpitalika Dziecięcego, Domu Dziecka w Ostrzeszowie oraz Świetlicy socjoterapeutycznej „Boże Podwórko” w naszym mieście. Puchar dyrektora za największą ilość przyniesionych słodyczy zdobyła drużyna SOR’u. Podczas imprezy działała również strefa dziecka, gdzie odbywały się animacje, gry i zabawy. W przerwach pomiędzy meczami prezentowali się utalentowani artystycznie uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych oraz nasze wolontariuszki.

Zwycięską drużynę okazali się Policjanci, którzy zmierzyli się w finale z drużyną MatySport.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję. To dużo dla nas znaczy. Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się pokazać wielkie serca naszych mieszkańców. Wszystkie zebrane rzeczy zostały już dostarczone do trzech instytucji, a my szykujemy się na kolejne wyjątkowe wydarzenie, o którym już niedługo się dowiecie – mówi jedna z wolontariuszek.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments