fot: PSP Ostrzeszów

W poniedziałek, 1 kwietnia około godziny 20:40 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 11 w Ostrzeszowie.

Jak informują ostrzeszowscy strażacy, po dojeździe na miejsce zastali samochód ciężarowy z naczepą niskopodwoziową przewożący koparkę w przydrożnym rowie.

Ciągnik siodłowy uszkodził słup energetyczny. Przy pomocy detektora napięcia sprawdzono obecność prądu. Na szczęście zagrożenia nie wykryto. Na czas działań droga krajowa nr 11 została całkowicie zablokowana. Szacowane straty wyniosły 1,5 mln złotych.

Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną z PSP i OSP w Ostrzeszowie, Policję oraz pogotowie energetyczne.

Trwa dokładne wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia i jego przyczyn.

AKTUALIZACJA:

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat, w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru wymijania, doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo zestawem pojazdów. 52-letni mieszkaniec Jarocina, kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą, w celu uniknięcia zderzenia czołowego zjechał na prawe pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, natomiast kierujący pojazdem marki Fiat odjechał z miejsca zdarzenia.

Około godziny 22:40 funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 20 i 23 lat, mieszkańców Ostrzeszowa, mających związek z zaistniałym zdarzeniem.

Zobacz również: Zderzenie dwóch osobówek i radiowozu policyjnego


Jeśli jesteś świadkiem jakiego zdarzenia, chcesz ostrzec innych lub poinformować – prześlij nam informacje, zdjęcie przez formularz kontaktowy lub poprzez wiadomość prywatną na portalu FB
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments