W czwartek, 7 stycznia po godzinie 22.00 tężnie oraz toalety w Parku Miejskim w Ostrowie zostały zdewastowane. 20-latek, który dopuścił się dewastacji został zatrzymany przez policję.

– Nie ma naszej zgody na niszczenie i dewastację wspólnego mienia. Ze smutkiem, a nawet złością obejrzałam nagranie z dewastacji naszej pięknej tężni oraz toalety w Parku Miejskim. Mówimy głośne NIE aktom wandalizmu! – informuje w mediach społecznościowych Beata Klimek, prezydent miasta.

Świadkowie powiadomili policję. Dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez świadków zostało zatrzymanych na pobliskim parkingu.

Nie ma zgody na niszczenie mienia

Nie ma naszej zgody na niszczenie i dewastację wspólnego mienia. Ze smutkiem, a nawet złością obejrzałam nagranie z dewastacji naszej pięknej tężni oraz toalety w Parku Miejskim. Mówimy głośne NIE aktom wandalizmu!Straty oszacowaliśmy na co najmniej 10 tys. złotych! Będziemy domagać się zwrotu środków w ramach wyrządzonych szkód oraz zasądzenie prac społecznych dla sprawcy. Przy naszych obiektach zamontowane są kamery, które działają całą dobę. Udostępniamy zatem nagranie ku przestrodze. Jednocześnie dziękuję ostrowianom za zgłoszenie tej sytuacji policji. To postawa obywatelska godna naśladowania.

Opublikowany przez Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek Piątek, 15 stycznia 2021

Straty oszacowano na co najmniej 10 tys. złotych. Miasto będzie domagać się zwrotu środków w ramach wyrządzonych szkód oraz zasądzenie prac społecznych dla sprawcy.
6 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Powinni ich policjanci uprać pałami jak w PRL u , na izbę i do drugiego dnia trzymać , potem są i do zapłaty po 20 tys ! Zł

Może nie wie co to są tężnie i nie wie do czego to służy

Co za gnoje wandale cholerne
Powinni zapłacić, odrobić i jeszcze pójść siedzieć!!!

śmiecie tak mozna onich powiedziec takich to powinno sie odrazu pod sciane i strzal w lep bo nic dobrego z nich nie bedzie !!! albo zeby zostali dawcami to chociaz cos dobrego z nich by bylo

patologia rosnie i nikt z tym nic nie robi !!! do tego jakies trenigi szutk walk potem zeby jeszcze sie rzucali za innych !!! a to co zrobili powinni podwojnie zaplaicic !!!

Ja bym mu tą rurką rozumu do głowy nabił!!!!
CO ZA DWA DURNIE!!!!😡😡😡