We wtorek, 21 maja, Zdzisław Krasnodębski startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego podczas konferencji prasowej mówił o najbliższych wyborach i dlaczego Polacy powinni głosować na jego ugrupowanie.

– My jak państwo wiedzą występujemy w tych wyborach jako partia, która startuje jako zjednoczona prawica, ale jest zdecydowanie formacją programową, ma bardzo jasną i klarowną wizję zarówno roli Polski w Europie – mówił Zdzisław Krasnodębski. – Mamy bardzo realistyczne poglądy na naszą obecność w unii.

O Koalicji Europejskiej Zdzisław Krasnodębski mówił, że jest zespołem różnych partii i ugrupowań, często nie mających ze sobą programowo nic wspólnego. Po wyborach ci kandydacie rozejdą się po różnych frakcjach w parlamencie europejskim, które często ze sobą walczą.

Jednocześnie jak mówił Zdzisław Krasnodębski, że gdyby nie II Wojna Światowa to najprawdopodobniej urodziłby się w Poznaniu, gdyż rodzina ze strony jego matki mieszkała w Poznaniu.

– Chciałem podkreślić, że to nie jest tak, że nie ma w mojej rodzinie historii Wielkopolskiej, czy Poznańskiej – mówił Zdzisław Krasnodębski. – Mój dziadek był zresztą naczelnikiem parowozowni w Poznaniu. Moja ciocia również urodziła się w Poznaniu. To trochę wynika z losów wojennych, gdzie rodzinę rzuciły do Polski centralnej, później pod Szczecin.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments