Zimowe szaleństwo w harcerskim stylu!

0

Harcerze z Ostrowskiego Hufca ZHP po raz kolejny pokazali, że „chcieć, to móc” i tym razem zorganizowali zimowy wypoczynek dla ponad 160 osób.

W tym roku organizacji zimowisk podjęły się trzy harcerskie środowiska: Szczep „Jedenastka” działający przy SP 14 i SP 11, Szczep „Nieprzemakalni” działający przy SP 9 oraz Szczep „Jedyneczka” działający przy SP 6.

Pierwsi na zimową przygodę wyruszyli członkowie Szczepu Drużyn ZHP „Jedenastka”. Pod czujnym okiem phm. Anny Pieruckiej (komendantki szczepu) oraz kadry instruktorskiej, zuchy i harcerze mogli sprawdzić swoje umiejętności na stoku narciarskim, zrelaksować się w Termach Chochołowskich oraz podziwiać uroki Tatr. W Zakopanem harcerze przebywali w dniach 15-22 stycznia.

Drudzy na zimowe szaleństwo wyruszyli „Nieprzemakalni”. Zuchy i harcerze z tego szczepu postanowili spędzić ferie w Harcerskim Schronisku „Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach 19-23 stycznia. Pod opieką instruktorów oraz komendantki szczepu phm. Julii Langner uczestnicy zimowiska zwiedzali tatrzańskie doliny, podziwiając piękno otaczającego ich świata oraz odwiedzili Zakopane, gdzie mieli okazję do zabawy w domu iluzji oraz śnieżnym labiryncie.

Ostatnim zimowiskiem była przygoda Szczepu Drużyn ZHP „Jedyneczka”. Szczepowicze swoje zimowisko spędzili w Chacie Izerskiej, która położona jest na „Szlaku Ducha Gór” w Szklarskiej Porębie. Podczas zimowiska nie mogło zabraknąć górskich wędrówek, zimowego szaleństwa na śniegu oraz wspólnych, wieczornych świecowisk w klimacie baśni Braci Grimm. Nad zimowiskiem trwającym od 25 do 29 stycznia piecze sprawował komendant szczepu phm. Dawid Binek.

Harcerska Akcja Zimowa odbyła się dzięki wsparciu komendy hufca oraz ogromnemu zaangażowaniu ostrowskich instruktorów, którzy jak zawsze zorganizowali dla zuchów i harcerzy atrakcyjny program pełen niesamowitych przygód.
ŹRÓDŁOJulia Langner Szefowa Zespołu Promocji i Informacji Ostrowskiego Hufca ZHP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments