Doskonale zaprezentowali się juniorzy KS Stal LA w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18. Natalia Benedykcińska została Mistrzynią Polski Juniorek w skoku w dal, a Patryk Wykrota Mistrzem Polski Juniorów U20 w biegu na 200 m.

Podczas odbywających się w ten weekend mistrzostwo Natalia Benedykcińska wywalczyła złoty medal w skoku w dal z wynikiem 6.10 m. Swój mistrzowski skok oddała w ostatniej kolejce i przesunęła się z trzeciej pozycji na pierwszą.

W niedzielę Mistrzem Polski Juniorów U20 w biegu na 200 m został Patryk Wykrota, który uzyskał również nowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego – 21,38 s. Jest to aktualnie drugi wynik w Europie wśród juniorów i dziewiąty na świecie na tym dystansie.

Pozostali ostrowscy zawodnicy również zaprezentowali się z dobrej strony.

Kacper Adamczak w biegu na 2000m ustanowił swój rekord życiowy 5:48,94. Zajął on ostatecznie 4 miejsce.

Jakub Chmielarz w swoim debiucie na tak poważnej imprezie zajął 14 miejsce w biegu na 1000 m. z czasem 2.38,30 s. poprawiając rekord życiowy o 7 sekund.

Julia Grzegorowska uzyskała wynik 5,09 m i ostatecznie zajęła 12 miejsce w skoku w dal.

W biegu na 60 metrów Michał Tuczyński uzyskał wynik 7,09 sekund i jest to jego najlepszy tegoroczny rezultatem. Ostatecznie zakończył zawody na 17 miejscu.

Klub STAL LA Ostrów Wielkopolski zajął VII miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw spośród 661 uczestniczących w nich klubów.

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments