fot: konkatedra-ostrowwlkp.pl

W środę 14 kwietnia 2021 r. zmarł ks. kan. Krzysztof Nojman – proboszcz parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Ks. kan. Krzysztof Nojman trafił do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem w poniedziałek wielkanocny. Niestety w środę, 14 kwietnia 2021 r., ks. kan. Krzysztof Nojman przegrał walkę z chorobą. Zmarł w wieku 55 lat.

Ks. Krzysztof Nojman pochodził z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Śremie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1990 r. w Poznaniu z rąk arcybiskupa Jerzego Stroby. 1 lipca 1990 r. rozpoczął posługę kapłańską w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrzeszowie. W 1994 r. został wikariuszem w parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim. W 1998 r. biskup kaliski Stanisław Napierała skierował go do tworzenia nowej parafii i budowy kościoła przy ul. Krętej w Ostrowie, gdzie został proboszczem. 1 lipca 2015 r. został ustanowiony proboszczem parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Msza św. za duszę zmarłego ks. Proboszcza w środę, czwartek i piątek o godz. 17.30 w Konkatedrze. O godz. 18.00 różaniec.

O szczegółach pożegnania poinformujemy wkrótce.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Spoczywaj w Bogu.

Wspaniały Kapłan ale przede wszystkim mądry człowiek.

Spoczywaj w Pokoju bardzo przykro