Nie żyje Aurelia Kwiatkowska, najstarsza mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim i jedna z najstarszych mieszkanek Ostrowa i powiatu ostrowskiego.

– W 103. roku swojego życia zmarła Aurelia Kwiatkowska najstarsza mieszkanka naszego Domu Pomocy Społecznej i jedna z najstarszych mieszkanek Ostrowa. W maju 2021 była honorowym gościem na podpisaniu aktu erekcyjnego w nowym DPS-ie. Żartowaliśmy wówczas i umawialiśmy się, że wspólnie przetniemy wstęgę na otwarciu. Pani Aurelio zabrakło niewiele…, jakieś dwa miesiące żeby to się ziściło. Niech Pani Spoczywa w pokoju! – napisał Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Aurelia Kwiatkowska urodziła się 17 sierpnia 1919 roku w miejscowości Kurzjama jako najstarsza córka Heleny i Ignacego. Młodzieńcze lata spędziła w Ostrowie Wielkopolskim, uczęszczała tutaj do szkoły Podstawowej nr 4. Po wojnie w wieku 27 lat wyjechała do Łodzi za pracą w przemyśle włókienniczym. W 2016 roku wróciła do Ostrowa Wielkopolskiego. Od 2018 roku była pensjonariuszką ostrowskiego DPS-u.

Zobacz również: W Ostrowie odbędą się bezpłatne szczepienia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments