zdjęcie poglądowe

Na terenie Gminy i Miasta Raszków nastąpiła zmiana dotycząca zgłaszania bezdomnych zwierząt. Do tej pory psy zgłaszane były do Schroniska w Wysocku, jednak od 1 kwietnia bezdomne psy trafiać będą do schroniska w Niedźwiedziu.

Urząd Gminy i Miasta Raszków poinformował, że zgłoszenia dotyczące bezdomnych zwierząt z terenu Gminy i Miasta Raszków należy kierować do Urzędu Gminy i Miasta w Raszkowie, Rynek 32, pokój nr 4 lub pod nr telefonu: 62 734 49 07.

Ponadto jak informuje Urząd „bezdomne psy zostaną odebrane i opiekę nad nimi sprawować będzie Schronisko dla bezdomnych zwierząt AZYL w Niedźwiedziu. Zgłoszenia mieszkańców Gminy i Miasta Raszków, kierowane bezpośrednio  do schroniska AZYL nie będą realizowane”.

W nagłych przypadkach jak informują urzędnicy, poza godzinami pracy Urzędu Gminy i Miasta Raszków można kontaktować się z funkcjonariuszami Policji.

Skontaktowaliśmy się z ostrowską Komendą Policji i jak poinformowała nas mł. asp. Ewa Golińska-JuraszBezdomne zwierzęta z terenu gminy Raszków będą odbierane i przekazywane do Schroniska zwierząt w miejscowości Niedźwiedź. My również będziemy się kontaktować z Panią kierownik tego schroniska, gdyby była taka sytuacja i będziemy mieli takie zgłoszenia.

Jak poinformował nas ostrowski Urząd Miejski w lutym rezygnacje z porozumienia Międzygminnego w zakresie schroniska dla bezdomnych zwierząt złożyła gmina Sieroszewice, a w marcu Gmina Raszków oraz Mikstat.

Odnośnie odbioru bezdomnych psów z terenu Gminy Sieroszewice zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Gminy i po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy informacje na naszym portalu. Jednak jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, również bezdomne psy z terenu tej gminy mają być odpierane przez przedstawicieli schroniska Azyl w Niedźwiedziu.

Zgłaszanie bezdomnych zwierząt z terenu pozostałych gmin objętych porozumieniem pozostaje bez zmian.

AKTUALIZACJA:

Otrzymaliśmy informację z Urzędy Gminy Sieroszewice, gdzie jak nas poinformowano – obecnie bezdomne zwierzęta z terenu Gminy Sieroszewice należy zgłaszać do upoważnionych pracowników Urzędu Gminy: Patrycji Kaczmarek – nr tel. 62/7396089 wew. 321 lub Ryszarda Boducha – nr tel. 62/7396089 wew. 319. Zwierzęta odbierane będą przez schronisko „Azyl” w Niedźwiedziu do 8 godzin od zgłoszenia. Ze względu na incydentalne zgłoszenia w przedmiotowej sprawie Urząd nie widzi konieczności uruchomienia całodobowej infolinii.
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

a może gminy, które dają pieniądze do schroniska w Niedźwiedziu, zainteresują się tym, że schronisko nie szczepi zwierząt tam przebywających? na co idą pieniądze? Pojawiła się parwowiroza… właściciele schroniska liczą na „selekcję naturalną” zwierząt, o które powinni dbać?

„incydentalne”???? to może państwo z UG niech spędzają kilka dni na mrozie – tak „incydentalnie”, bo w końcu zima nie jest przez 12 m-cy

miałem sytuację, zgłaszałem psa w piątek wieczorem – schronisko nie chciało przyjąć błąkającego się psa, odsyłało do… urzędu gminy! parodia i brak serca dla zwierząt! jak tacy ludzie mogą schron prowadzić! pani właścicielka schroniska wiedziała, że psiakiem nikt przez weekend się nie zajmie

w Niedźwiedziu panują straszne warunki, jest tylko 1 !!!! pracownik, który w soboty i niedziele nie pracuje.

tak, zgadza się, a do tego zwierzaki siedzą w brudnych kojcach, w błocie, ale widać gminnym urzędnikom to nie przeszkadza

Wielka szkoda dlatego że Schronisko w Ostrowie jest dofinanswane przez miasto a po drugie tam nie ma wolontariatu