fot: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Zakończyła się modernizacja drogi i budowa ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej z Odolanowa do Bonikowa. Dzisiaj droga została symbolicznie oddania do użytkowania.

– Każda inwestycja w poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu cieszy, ta także. W budowę ścieżki i drogi zaangażowaliśmy środki ze sprzedaży powiatowych terenów inwestycyjnych i wszyscy jesteśmy zgodni, że są to dobrze spożytkowane pieniądze – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

W ramach tego zadania nowy dywanik asfaltowy położony został na odcinku ok, 3,4 km jezdni. Przybyło ponad 3 km. asfaltowej ścieżki rowerowej, która to była najtrudniejszym pod względem inżynieryjnym przedsięwzięciem. Konieczne było przeprowadzenie procedury wykupu gruntów od wielu właścicieli, a sporych problemów przysparzał także wysoki poziom wód gruntowych. Ilość cieków wodnych wymuszała także konieczność budowy dodatkowych mostów tylko na potrzeby drogi dla rowerów.

Ponadto wybudowano kilkaset metrów chodnika oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome i odwodnienie.

To jedna z największych drogowych inwestycji powiatowych w 2023 roku, która kosztowała ponad 7,5 mln zł. Przy czym udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie w kwocie 4,4 mln, a pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu.

Zobacz również: Do trzech mieszkańców regionu uśmiechnęło się szczęście

Zobacz również: 9. Ostrowska Jesień Biegowa. Biegali na Piaskach. Zdjęcia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments