Znalazł się dawca szpiku dla emerytowanego strażaka z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim – Jacka Oblamskiego, który zachorował na ostrą białaczkę. Jest on już po przeszczepie.

W grudniu z inicjatywy kolegów Jacka Oblamskiego wraz z fundacją DKMS w Ostrowie i Kaliszu organizowana była akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku w ramach pomocy dla emerytowanego ostrowskiego strażaka oraz innych pacjentów.

W lutym udało się znaleźć dawcę i w piątek, 1 marca, Jacek Oblamski przeszedł przeszczep szpiku. Obecnie przebywa w szpitalu w Poznaniu.

 

Plakat z akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku w ramach pomocy dla emerytowanego ostrowskiego strażaka oraz innych pacjentów.

Jednocześnie zachęcamy do rejestracji w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku. Każdy z nas może uratować komuś w ten sposób życie. O tym jak wygląda proces rejestracji oraz pobrania szpiku i kto może nim zostać pisaliśmy w tym artykule.

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments