W piątek, 15 lutego, Kapituła Plebiscytu Ostrowianin Roku wybrała nominowanych w poszczególnych kategoriach rozpoczynając tym samym II etap Plebiscytu, który potrwa do 20 marca. Ogłoszenie wyników w poszczególnych kategoriach odbędzie się podczas gali finałowej 22 marca w Ostrowskim Centrum Kultury.

W dniu wczorajszym nastąpiła zmiana numeracji osób nominowanych w kategorii Ostrowianin Roku, związana z rezygnacją w udziale w Plebiscycie – Andrzeja Leraczyka. Dlatego prosimy o zapoznanie się z aktualną listą i od środy 20 lutego można już głosować na swoim kandydatów.

 

NOMINOWANI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH
PLEBISCYTU OSTROWIANIN ROKU 2018

OSTROWIANIN ROKU
1. Aleksandra Biegańska – od 50 lat pracuje na rzecz dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Jest pedagogiem, działaczem organizacji młodzieżowych i pozarządowych, wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
2. Katarzyna Bierła – lekarz z powołania, całym sercem oddana swojej pracy, wraz z zespołem uratowali w minionym roku wiele noworodków, w tym 500-gamowego wcześniaka.
3. Maria Jarnecka – zasłużona nauczycielka, uhonorowana medalem MEN
4. Michał Jarnecki – podróżnik, erudyta, autor poczytnych książek podróżniczych, wykładowca akademicki.
5. Benedykt Kunicki – główny organizator i pomysłodawca Jimiway Blues Festival, wielki propagator bluesa.
6. Patryk Płomiński – społecznik, działacz sportowy, organizator Ostrowskiej Ligi Piłki Nożnej Amatorów, szef miejskiego sztabu WOŚP, członek Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy.
7. Krzysztof Ryfa – artysta plastyk, inicjator niezależnej Galerii 33.
8. Jadwiga Smok – animatorka kultury muzycznej, muzyk instrumentalista, dyrygent i kierownik zespołów chóralnych, działaczka Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
9. Iwona i Maciej Trzcińscy – społecznicy, nieugięci obrońcy praw zwierząt.

MŁODY TALENT ROKU
1. Julia Dutkiewicz – młoda lekkoatletka, studentka AWF, pięciokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku wzwyż, autorka książki motywacyjnej.
2. Monika Florczak – zdobywczyni międzynarodowego Pucharu Polski w karate Shotokan, medalistka mistrzostw Polski, najmłodsza zawodniczka w Polsce z egzaminem i licencją międzynarodową
3. Mistrzostwo Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek.
4. Studio Wokalne ART MUSICA z Młodzieżowego Domu Kultury.
5. Piotr Zuchowski – muzyk, pianista, studiuje na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

WYDARZENIE SPOŁECZNE
1. Otwarcie trzech nowych oddziałów ostrowskiego szpitala: Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci oraz Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń.
2. Otwarcie nowoczesnej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie.
3. Powstanie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Szukamy i Ratujemy”
4. Przekazanie przez sztab WOŚP dla ostrowskiego szpitala specjalistycznej karetki do ratowania noworodków.

WYDARZENIE GOSPODARCZE
1. Otwarcie nowoczesnego Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim.
2. Rozwój projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego przy CRK Energia.
3. Dariusz Szukała – dietetyk, biznesmen. Opracował i wdrożył największy projekt dietetyczny w Polsce, którym jest sieć placówek poradnictwa dietetycznego licząca ponad 300 poradni w całym kraju.

WYDARZENIE KULTURALNE
1. Książka Witolda Banacha „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” najlepszą historyczną książką roku 2018 według czytelników.
2. „Ukraiński Piemont”: Ruś Zakarpacka w okresie autonomii 1938-1939” Michała Jarneckiego najlepszą książką historyczną roku dotyczącą dziejów Europy Wschodniej i Środkowej według Wydziału Historii UJ i PTH w Krakowie.
3. Otwarcie nowoczesnej Mediateki.
4. Otwarcie Muzeum 3 D w ratuszu.

WYDARZENIE SPORTOWE
1. Awans żużlowców TŻ Ostrovia do 1 Ligi Żużlowej.
2. Srebrny medal PLK koszykarzy BM Slam Stal Ostrów.
3. 35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie.
4. Bartosz Jaszka trenerem kadry juniorów w piłce ręcznej.
5. Piotr Kuźma trenerem kadry narodowej w „J.K.As Poland Karate Shotokan”.

 

Jak głosować w Plebiscycie Ostrowianin Roku 2018

Od 20 lutego do 20 marca można będzie głosować w plebiscycie. Głosować można tylko poprzez sms-y na numer 7268. Prosimy pamiętać, że system sms-owy zostanie uruchomiony dopiero 20 lutego.

Żeby zagłosować należy na numer SMS 7268 wysłać wiadomość o odpowiedniej treści. Każda kategoria ma swój prefiks. Dlatego należy w wiadomości dodać prefiks odpowiadający wybranej kategorii, postawić znak . (kropkę) oraz wpisać numer kandydatury w wybranej przez nas kategorii.

Na przykład jeśli chcemy oddać głos w kategorii Ostrowianin Roku na kandydata z numerem 1 należy: wysłać SMS o treści: OSR.1 na numer: 7268. Całkowity koszt sms-a to: 2 zł netto (2,46 zł brutto).

Obowiązujące prefiksy w poszczególnych kategoriach plebiscytu:
OSR – Ostrowianin Roku,
WKR – Wydarzenie Kulturalne Roku,
WSR – Wydarzenie Sportowe Roku,
WGR – Wydarzenie Gospodarcze Roku,
MTR – Młody Talent Roku,
VSR – Wydarzenie Społeczne Roku

 

Szczegółowe informacje na temat Plebiscytu Ostrowianin Roku oraz regulaminu głosowania dostępne są na stronie: https://web.facebook.com/ostrowianinroku/
ŹRÓDŁOhttps://www.facebook.com/ostrowianinroku/
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments