mBank opublikował kolejne ostrzeżenie przed oszustwami w internecie, gdzie przestępcy publikują w sieci nieprawdziwe informacje o okazjach na szybki zarobek bez wychodzenia z domu.

Jak informuje mbank w opublikowanym komunikacie – „Przestępcy wciąż publikują w sieci nieprawdziwe informacje o okazjach na szybki zarobek bez wychodzenia z domu.
Uważaj! Często wykorzystują do tego media społecznościowe. Przytaczają zmyślone opinie celebrytów i dobierają sensacyjne nagłówki.”

Oszuści mogą kontraktować się telefonicznie lub mailowo i przekonywać „do wykonania przelewów lub transakcji kartą oraz zachęcać do instalacji dodatkowego oprogramowania, które może kontrolować Twój komputer.”

Sprawcy tego typu oszustw wykorzystują rozmaite techniki manipulacji, aby uśpić czujność potencjalnych ofiar oraz podają nieprawdziwe informacje o atrakcyjnych ofertach inwestycji w wirtualne waluty.

Dlatego też mBank przypomina:

  • Nikomu nie udostępniaj swoich danych do logowania oraz danych osobowych;
  • Nie podawaj danych swoich kart płatniczych;
  • Nie instaluj żadnego oprogramowania, zwłaszcza jeśli wymaga tego rzekomy pośrednik/partner finansowy;
  • Jeśli otrzymasz przelew od nieznajomego nadawcy, pod żadnym pozorem nie przekazuj środków dalej – nieświadomie możesz brać udział w przestępstwie.
  • Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do legalności inwestycji, nie bierz w niej udziału.

„Jeśli przytrafi Ci się taka sytuacja, wycofaj się i skontaktuj się z mLinią pod numerem 801 300 800 lub 42 6 300 800 informuje bank w swoim komunikacie

Jest to kolejne ostrzeżenie wystosowane przez mBank, m.in. w styczniu bank ostrzegał przed oszustwami metodą na fałszywe inwestycje w kryptowaluty.

Zobacz również: UWAGA!!! Oszuści próbują oszukać mieszkańców Ostrowa