zdjęcie poglądowe fot: pixabay.com

Reporterzy „Śledztwo Pisma” zrealizowali pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio, a dotyczący znęcania się nad czwórką przybranych dzieci w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak czytamy wprowadzenie do pierwszego odcinka „Śledztwo Pisma” – „Pięć lat temu Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką przybranych dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Do dziś nie zostali skazani. Na początku wydawało się, że skrywają tylko jedną tajemnicę. Ta szybko wyszła na jaw. Ale okazało się, że kłamstw, manipulacji i ofiar jest więcej. Dlaczego nie odpowiedzieli za swoje czyny? Jaką rolę w całej sprawie odegrały postaci ze świecznika? Czy uda się ich odnaleźć? Mirosław Wlekły wraca do dwójki bohaterów swojego reportażu sprzed lat. Chce zrozumieć, jak to się stało, że przez cztery lata nikt nie dostrzegł zła w domu Agaty i Jana, i dlaczego oboje wciąż nie zostali skutecznie osądzeni. A przede wszystkim by ich odszukać i zapytać: Czy to zrobili? Dlaczego? I najważniejsze: Jak mogą z tym żyć? „

Przedstawione w reportażu formy znęcania się nad dziećmi niestety są dramatyczne – codzienne kary cielesne, bicie młotkiem (tłuczkiem do mięsa), kopanie, dręczenie, głodzenie.

Pierwszy odcinek opublikowany został 18 października. Właśnie opublikowano odcinek 4, a premiera kolejnego odcinka zaplanowana na 15 listopada.

Więcej informacji znajdziecie państwo na stronie https://sledztwopisma.pl , gdzie publikowane są kolejne odcinki reportażu. W piątek, w dniu premiery kolejnego odcinka podcastu, poza oficjalną stroną reporterskiego serialu na sledztwopisma.pl możecie również słuchać go na kanale Śledztwa na YouTube i w aplikacji TOK FM.

Poniżej możecie Państwo zobaczyć odcinku podcastu opublikowane na kanale Śledztwa Pisma na portalu youtube.com
ŹRÓDŁOsledztwopisma.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments