Zniszczona została tablica upamiętniająca śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, która znajduje się na budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Tablica upamiętniała śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zginął w wyniku ataku nożownika podczas finału WOŚP. Dzisiaj w nocy została ona rozbita, a przy niej namalowano krzyż celtycki. Naklejona została również kartka z wulgarnymi słowami „*** Z NIM KLIMEK *** GDZIE JEST POMNIK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH?”

Policja zabezpieczyła ślady, zabezpieczyła nagrania z monitoringu i prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego czynu.

– W nocy została zniszczona tablica poświęcona zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Do tego sprawca dołączył kartkę z niewybrednymi atakami na prezydenta Adamowicza oraz na mnie – prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. To pierwszy tak przykry incydent, choć od wielu miesięcy zmagamy się w mieście z nasileniem obecności w przestrzeni publicznej słów, haseł, czy znaków, które jednoznacznie kojarzone są z faszystowską ideologią, rasizmem, homofobią. W tej chwili dochodzi już do personalnych ataków. Co będzie następne? Kto zostanie zaatakowany kolejny? Możemy się zgadzać lub nie, ale mamy jeden cel, którym jest dobro naszego miasta. Debata publiczna jest bardzo ważna, a ja jestem otwarta na dyskusje o Ostrowie Wielkopolskim. Jednak rozmowa językiem nienawiści jest wykluczona. Powiedzmy głośne NIE hejtowi – pisze w mediach społecznościowych Beata Klimek, prezydent miasta.

Tablica została umieszczona na budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 27 maja 2020 roku.

/artykuł został zaktualizowany 04.03.2021 r. o godz. 12.15/
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Brak słów. I ci ludzie nazywają się patriotami. To raczej faszyści przebrani w narodowe barwy