W Ostrowie Wielkopolskim odbyły się ćwiczenia żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej – 125. Leszczyńskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej ćwiczyli między innymi na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przygotowano kilka stanowisk ćwiczebnych.

Żołnierze mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach w komorze wytrzymałościowo-dymowej, zapoznać się ze ścieżką dekontaminacyjną dedykowaną funkcjonariuszom formacji uzbrojonych, poznać specyfikę służby w Państwowej Straży Pożarnej, zadania i obowiązki strażaka-ratownika oraz jego wyposażenie indywidualne.

Dodatkowo, w ramach zajęć ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Ostrów, uczestnicy przećwiczyli podstawowe zasady organizacji działań ratowniczych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Ponadto w ramach szkolenia zintegrowanego żołnierze odwiedzili ostrowski szpital, gdzie zapoznali się z wyposażeniem Zespołów Ratownictwa Medycznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz z infrastrukturą szpitala.




ŹRÓDŁOJRG Ostrów/ Szpital Ostrów