Dobiegła końca kompleksowa modernizacja świetlicy wiejskiej w Świeligowie. Budynek zaskakuje prostotą, przeplataną z nowoczesnością, technologicznymi nowinkami i spójnością aranżacji. Wcześniej stary i mało atrakcyjny budynek, dziś stał się jedną z najładniejszych wizytówek w Gminie Ostrów Wielkopolski.

 

Kompleksowa modernizacja obiektu ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. Prace remontowe dotyczyły m.in.: wymiany dachu, okien, drzwi, założenie wszystkich nowych instalacji, elewacji zewnętrznej z dociepleniem, prac wewnętrznych i wykończeniowych.

– Mieszkańcy Świeligowa przez wiele lat czekali na modernizację sali wiejskiej. W końcu jest – na miarę XXI wieku. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w modernizacji. Panu Wójtowi Piotrowi Kuroszczykowi, który cierpliwie znosił nasze kolejne prośby i korygował plany przebudowy. Mieszkańcom, którzy cierpliwie czekali na dogodny moment aby skutecznie sięgnąć po środki unijne. Pani Sołtys Karolinie Przytule, która na co dzień doglądała placu budowy świetlicy i zadbała o najdrobniejsze szczegóły dobierając kolory płytek, ścian podłóg i mebli – styl wnętrz tego obiektu to Jej zasługa! – mówi Piotr Śniegowski, przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski.

Koszt inwestycji wyniósł prawie półtora miliona złotych. Ponad 500 tys. złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Nie ukrywam, że czekaliśmy z remontem przede wszystkim ze względu na środki zewnętrzne. Przygotowaliśmy dobry projekt, dzięki któremu otrzymaliśmy duże dofinansowanie. Kwota ponad pół miliona złotych to bardzo wysokie wsparcie finansowe. Mam nadzieję, że z inwestycji mieszkańcy Świeligowa będą bardzo zadowoleni. Projekt został tak przygotowany by spełniał wymagania techniczne i wizualne na miarę XXI wieku. – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

 
ŹRÓDŁOostrowwielkopolski.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments