ZUS Ostrów Wielkopolski ul. Wysocka
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Ostrów Wielkopolski ul. Wysocka

Emeryci i renciści otrzymają list z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W kopercie znajdą się dwie informacje: na temat marcowej waloryzacji oraz trzynastych emerytur.

Wszyscy seniorzy otrzymali swoje świadczenia po marcowej waloryzacji, która wyniosła 12,12 proc. Zakończyła się także wypłata tegorocznych trzynastek. W tym roku taka dodatkowa wypłata wyniosła 1.780,96 zł brutto – informuje Marlena Nowicka – rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce – Trzynastka trafiła do wszystkich osób, które na dzień 31 marca miały prawo do wypłaty renty lub emerytury albo innego długoterminowego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

ZUS rozpoczął wysyłkę listów do seniorów. W najbliższych dniach i tygodniach emeryci i renciści, w jednej kopercie, otrzymają dwie ważne decyzje z ZUS. Będzie to decyzja waloryzacyjna oraz decyzja o przyznaniu tzw. „trzynastki.

W pierwszej decyzji podana zostanie kwota świadczenia po marcowej waloryzacji, a także kwota pobranej składki oraz zaliczki na podatek dochodowy. Co ważne, będzie też wysokość emerytury na rękę.

ZUS jest zobowiązany przepisami prawa do tego, aby taką informację przekazać świadczeniobiorcom. Wysyłka decyzji waloryzacyjnych jest realizowana – analogicznie jak w latach ubiegłych – łącznie z wysyłką decyzji o przyznaniu dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego – w jednej kopercie – dodaje Nowicka – ZUS wyśle łącznie ponad 8 milionów listów. Akcja zakończy się w drugiej połowie maja.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments