Ministerstwo Finansów w opublikowanym komunikacie ostrzega przed fałszywymi wiadomościami w których autor podszywa się pod Ministerstwo Finansów i informuje o zwrocie podatku.

Do Ministerstwa Finansów docierają sygnały o wiadomościach e-mail, w których nadawca informuje o przysługującym podatnikowi zwrocie nadpłaconego podatku i zachęca do zalogowania się w serwisie e-Urząd Skarbowy. W rzeczywistości po kliknięciu w baner jesteśmy kierowani na stronę, która służy do wyłudzania danych.

Należy zaznaczyć, że fałszywa wiadomość zawiera logo Ministerstwa Finansów i serwisu e-Urząd Skarbowy oraz adres Ministerstwa Cyfryzacji. 

– Ostrzegamy, że tego typu wiadomości nie zostały wysłane z serwerów resortu finansów, a otwieranie linków w nich zawartych jest niebezpieczne. Oszuści próbują w ten sposób uzyskać dane kont bankowych oraz kart płatniczych podatnika. Prosimy o zachowanie ostrożności i nieotwieranie linków z podejrzanej korespondencji, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości – apeluje Ministerstwo Finansów.

Poniżej przykład rozsyłanego fałszywego e-maila:

Zobacz również: Oszuści atakują. Nie dajcie się nabrać

Zobacz również: Czas promocji i wyprzedaży to okres żniw dla przestępców
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments