W sobotę, w ramach 9. kolejki Energa basket Ligi przed własną publicznością BM Slam Stal Ostrów pokonało Trefl Sopot 89:71. Do zwycięstwa poprowadził ostrowski zespół Przemysław Żołnierewicz, który rzucił 28 punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, ale ostrowianie szybko wzięli się za odrabianie strat. Pod koniec kwarty prowadzili już nawet 7 punktami. Ostatecznie po 10 minutach było 23:18. W drugiej kwarcie rywale doprowadzają na 4 minuty przed końcem do remisu, ale na to serią 8:0 odpowiadają ostrowianie. Akcje Przemysława Żołnierewicza ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 47:36.

Po zmianie stron goście zbliżyli się na moment na sześć punktów, jednak szybka odpowiedź BM Slam Stal pozwoliła zwiększyć prowadzenie do 13 punktów. Po 30 minutach ostatecznie gospodarze prowadzili 65:55.

Początek czwartej kwarty należał do BM Slam Stali i ostrowianie kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie BM Slam Stal wygrała sobotnie spotkanie 89:71.

Doskonałe spotkanie rozegrał Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 28 punktów, miał 4 zbiórki i 2 asysty.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Trefl Sopot 89:71 (23:18, 24:18, 18:19, 24:16)

BM Slam Stal Ostrów: Przemysław Żołnierewicz 28, Jay Threatt 19, Paulius Dambrauskas 12, Nikola Jevtović 12, Filip Dylewicz 5, Daniel Szymkiewicz 5, Jarosław Mokros 4, Donte McGill 2, Szymon Ryżek 2, Jakub Garbacz 0, Michał Główka 0.

Trefl Sopot: Jeff Roberson 18, Cameron Ayers 13, Carlos Medlock 11, Nana Foulland 11, Witalij Kowalenko 6, Łukasz Kolenda 5, Michał Kolenda 4, Paweł Leończyk 3, Mikołaj Kurpisz 0, Karol Kamiński 0.