W sobotę, 12 września na inaugurację rozgrywek II ligi tenisa stołowego sezonu 2020/2021, tenisiści stołowi ostrowskiego Tajfuna pokonali na wyjeździe zespół LKS Błękitni Niechłód 8:2 i przegrali z zespołem KS Polonia Śmigiel 4:6.

– Pierwszy mecz tego sezonu rozegraliśmy z beniaminkiem z Niechłódu i choć zespół gospodarzy walczył zaciekle to nasz zespół okazał się drużyną bardziej doświadczoną i pewnie pokonał beniaminka 8:2 – powiedział trener ostrowskiego Tajfuna Robert Strzelczak.

W drugim sobotnim meczu zawodnicy Tajfuna zmierzyli się z drużyną KS Polonia Śmigiel, która przed sezonem wzmocniła się 4 nowymi zawodnikami i była faworytem tego meczu. Drużynę Polonii wzmocnił m.in Krzysztof Katafiasz, który w poprzednim sezonie reprezentował ostrowski klub. Po trzy i pół godzinnej walce ostrowianie ulegli minimalnie gospodarzom 6:4.

– Trochę szkoda dwóch pierwszych pojedynków. W pierwszym z nich Mateusz Lisiecki prowadził z Krzysztofem Katafiaszem w setach 2:0 i w trzecim secie 9:6. Dwie piłki dzieliły go od zwycięstwa w tym pojedynku. Niestety przegrał tego seta po przewagach. Kolejne sety wygrywał Krzysztof Katafiasz i Mateusz przegrał pojedynek 2:3. Również Mateusz Margraf prowadził 2:1 w setach z Andrzejem Juszczakiem. Jednak tak jak Mateusz Lisiecki przegrał swój pierwszy pojedynek 2:3 w setach – powiedział trener ostrowskiego Tajfuna Robert Strzelczak.

LKS Błękitni Niechłód – LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski 2:8
Punkty:
Mateusz Lisiecki – 2 pkt
Bartosz Polus – 2 pkt
Mateusz Kowal – 1 pkt
Mateusz Margraf – 1 pkt
Deble:
Mateusz Lisiecki, Mateusz Kowal – 1 pkt
Bartosz Polus, Mateusz Margraf – 1 pkt

KS Polonia Śmigiel – LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski 6:4
Punkty:
Mateusz Kowal – 1 pkt
Bartosz Polus – 1 pkt
Mateusz Lisiecki – 1 pkt
Deble:
Mateusz Lisiecki, Mateusz Kowal – 1 pkt

– Już w następnych meczach nasz zespół zasili Mateusz Krawczyk, pozyskany z MKTS Opalenica. Będzie on na pewno wzmocnieniem dla naszej drużyny – dodaje trener ostrowskiego Tajfuna.