Autobus MZK Ostrów Wielkopolski
Autobus MZK Ostrów Wielkopolski

Od 2 stycznia 2024 roku w związku z wypowiedzeniem przez Gminę Sieroszewice oraz Gminę Dobrzyca porozumienia międzygminnego, wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusów MZK S.A.

Jak informowaliśmy wcześniej, na terenie Gminy Sieroszewice od 1 stycznia 2024 roku nastąpią zmiany w komunikacji publicznej i usługi transportu publicznego transportu. Gmina wypowiedziała porozumienie międzygminne i od stycznia będzie świadczyła na jej terenie usługi autobusowe firma Euromatpol. O rozkładzie jazdy na terenie Gminy Sieroszewice pisaliśmy w tym artykule>>

Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze zapytanie w tej sprawie z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, jednak dzisiaj na stronie MZK pojawiła się informacja o zmianach w rozkładach jazdy kilku linii autobusowych, które zaczną obowiązywać od 2 stycznia.

Zmiany nastąpią na następujących liniach autobusowych:

linia nr 2, 6

zmianie ulegają godziny odjazdów z poszczególnych przystanków, a kursy wyjazdowe do/z Gminy Sieroszewice zostają skrócone do Sadowia lub Wtórku.

linia nr 5B

wszystkie kursy do/z Karmina lub Trzebowej zostają skrócone do Koryt,

linia nr 7

wszystkie kursy realizowane będą do Sadowia oraz z Sadowia,

linia nr 18 zostaje zlikwidowana.

Dotychczasowe rozkłady jazdy na tabliczkach przystankowych będą natomiast od 18.12.2023 r. sukcesywnie wymieniane na obowiązujące od 2.01.2024 r., dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na datę ważności danego rozkładu jazdy.

Zobacz również: Dzisiaj otwarcie sklepu społecznego w Ostrowie. Będzie tanio ale nie każdy zrobi tam zakupy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments