W tym roku miał odbyć się VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Kryjoma. Niestety organizatorzy ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 przesunęli wydarzenie na 2021 rok.

Poniżej publikujemy oświadczenie organizatorów turnieju o powodach przeniesienia imprezy na kolejny rok:

W imieniu Pana Andrzeja Kryjoma głównego inicjatora i organizatora turnieju, oraz zarządów klubów TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. oraz OKS 1926 Ostrów Wlkp. informujemy że zaplanowany na jesień 2020 roku VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Kryjoma ze względu na epidemię COVID-19 zostaje przesunięty na 2021 rok.

Podjęcie powyższej decyzji było bardzo trudne ale znajdując się w takiej a nie innej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 zdajemy sobie sprawę że nie jesteśmy w stanie zorganizować turnieju zgodnie z naszymi bardzo wysokimi wymaganiami dzięki którym nasz turniej posiada międzynarodową renomę.

Wpływ na podjęcie naszej decyzji miały również informacje które konsultowaliśmy z innymi naszymi partnerami i sponsorami.

Jako organizatorzy zdajemy sobie sprawę że dla wielu naszych sponsorów najważniejszą sprawą jest teraz uratowanie miejsc pracy dla swoich pracowników i firmy które są dla nich czasami całym życiem.

Po rozmowach z naszymi zaprzyjaźnionymi klubami, które chcieliśmy zaprosić na Turniej dowiedzieliśmy się że na teraz nikt nam nie jest w stanie potwierdzić obecności podczas turnieju (co jest niezwykle ważne w aspekcie utrzymania wysokiego poziomu sportowego turnieju).

W przypadku drużyn zagranicznych obawiamy się nawrotu pandemii w okresie organizowania turnieju, co mogło by spowodować zamknięcie granic i uniemożliwić im przyjazd na turniej.

Również ewentualny brak możliwości zorganizowania imprez masowych do końca 2020 roku (wg deklaracji Pana Premiera Rady Ministrów) uniemożliwia nam organizację turnieju.

Staraliśmy się podczas naszych rozmów znaleźć takie rozwiązania aby turniej mógł się odbyć. Ale nawet jeżeli by udało się nam zamknąć budżet zamówić nagrody, zarezerwować hotele i wyżywienie, wykonać odpowiednie działania marketingowe możemy wydać duże środki finansowe a w obliczu ewentualnego powrotu pandemii koronawirusa COVID-19 w okresie jesiennym okaże się że nie jesteśmy w stanie rozgrać turnieju.

Chcieliśmy bardzo podziękować naszym dotychczasowym głównym partnerom: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Ostrowskie, Gmina Miasto Ostrów Wlkp., Gmina Ostrów Wlkp., Stowarzyszenie Fundusz Dobrego Sąsiedztwa za przyznaną nam dotację i wsparcie bez którego nie udałoby się nam zorganizować tego turnieju na międzynarodowym poziomie. Dotacja którą otrzymaliśmy od Państwa w 2020 jest dla nas ogromnym wyróżnienie i docenieniem pracy jaką włożyliśmy w organizację turnieju w ostatnich 6 latach.

Podczas naszej dyskusji na temat możliwości zorganizowania turnieju, podstawą jednak sprawą dla Pana Andrzeja Kryjoma oraz zarządów klubów była myśl że w sytuacji w której wszyscy się znaleźliśmy w związku z epidemią COVID-19 są ważniejsze sprawy niż organizacja turnieju piłkarskiego.

Wiemy że środki które zostaną w budżetach w wypadku nie rozegrania turnieju mogą się przydać w różnych aspektach walki z epidemią i jej skutkami. A pomoc dla dobra mieszkańców naszego regionu nawet w tak małym wymiarze z naszej strony, jest dla nas bardzo ważna.

Mamy nadzieję że w następnym 2021 roku nie będziemy już walczyli ze skutkami epidemii i będzie mieli możliwość zorganizować VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Kryjoma.