Policja Ostrów Wielkopolski kajdanki
zdjęcie poglądowe FOT: pixabay.com

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, po powiadomieniu przez mieszkańca miasta o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, zatrzymali 31-latka podejrzanego o oszustwo metodą na BLIK-a.

Ostrowianin w rejonie jednego z bankomatów na terenie miasta zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się mężczyznę. Mężczyzna podbiegał kilka razy do bankomatu, był nerwowy i korzystał z telefonu komórkowego. Mężczyzna po wbijaniu kodu wypłacał pieniądze. Świadek postanowił zadzwonić na numer alarmowy.

Po uzyskaniu informacji, natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Gdy oszust zorientował się, że na miejscu pojawili się nieumundurowani policjanci, zaczął uciekać. Po chwili mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci zabezpieczyli przy nim ponad 2 tys. zł w gotówce i telefon komórkowy.

24-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty dotyczące oszustw i prania pieniędzy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany i najbliższe miesiące spędzi w areszcie. 31-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments