zdjęcie poglądowe

Wyższy poziom bezpieczeństwa na styku torów z drogami zapewnią nowe urządzenia przejazdowe na ponad 40 przejazdach kolejowo-drogowych w województwie wielkopolskim, lubuskim i łódzkim. Prace będą prowadzone również w Ostrowie.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniach torów z drogami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zastąpią dotychczasowe, wyeksploatowane urządzenia przejazdowe i powiązane z nimi instalacje techniczne, urządzeniami nowej generacji. Zwiększy to poziom bezpieczeństwa. Zapewniona będzie możliwość sprawnego pokonania torów. Zminimalizowane zostanie ryzyko wystąpienia ewentualnych usterek, co korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników przejazdów – pasażerów pociągów, kierowców, rowerzystów i pieszych.

Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo m.in. w ciągu ul. Poznańskiej w Ostrowie Wielkopolskim (linia Kluczbork – Poznań Główny).  Przejazd na drodze krajowej zyska automatyczne urządzenia. Będzie monitoring, nowe oświetlenie i dodatkowe oznakowanie dla maszynistów, tzw. tarcze przejazdowe, które informują o poprawnym działaniu urządzeń, a w przypadku ewentualnej usterki umożliwiają sprawne wprowadzenie dodatkowych procedur bezpieczeństwa.

Łącznie – w ramach prac inwestycyjnych – urządzenia przejazdowe zostaną wymienione na sześciu liniach kolejowych, głównie w miejscowościach położonych w południowej części Wielkopolski. Urządzenia, bez istotnych zmian w rozkładzie jazdy, będą sukcesywnie montowane na poszczególnych skrzyżowaniach, a ostatnie prace w tym zakresie przewidywane są do połowy 2026 r.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments