Blisko 300 zuchów i harcerzy wzięło udział w XXV Turnieju Zastępów Powiatu Ostrowskiego oraz I Turnieju Gromad Zuchowych.

Na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” Ostrowski Hufiec ZHP rozpoczął sezon biwakowy organizując kolejną edycją Turnieju Zastępów. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano również Turniej Gromad Namiestnictwa Zuchowego.

Zastępy harcerskie i starszoharcerskie rywalizowały o tytuł „Najlepsi z Najlepszych” i przez cały dzień podczas realizacji zadań turniejowych musieli się wykazać wiedzą harcerską, ale także umiejętnością współpracy w grupie i dobrym zgraniem.

W kategorii harcerskiej zwyciężył zastęp „Niezapominajki” z 72 WDH (Gorzyce Wielkie), miejsce drugie zajęły „Czerwone Miśki” z 1 DH (Szczep Jedyneczka), a miejsce trzecie wywalczył zastęp „Falkatis” z 58 DH (Szczep Szuwary). Najlepszym zastępem harcerskim w zakresie wiedzy harcerskiej okazały się wspomniane już „Czerwone Miśki” natomiast w realizacji zadań zespołowych najlepiej poradził sobie zastęp „Dziobaki-Wilki” ze 103DH (Szczep Nieprzemakalni).

W kategorii starszoharcerskiej zwycięstwo również przypadło zastępowi z 72 WDH z Gorzyc Wielkich – „Włóczykije”, natomiast miejsce drugie przypadło żeńskiemu zastępowi „Memoria Blanca” ze 101 DHS (Szczep Jedyneczka), a miejsce trzecie zajął zastęp „Spartiaci” z 58 DHS (Szczep Szuwary). W tej kategorii najwyższy poziom wiedzy harcerskiej zaprezentował zastęp „Falcons” z 7 WDH z Wielowsi, a w rywalizacji zespołowej najlepszym okazał się zastęp „Ogniki” z 121 DHS (Szczep Nieprzemakalni).

W tym roku, równolegle do harcerzy i harcerzy starszych, swoje zmagania toczyły zuchy. Turniej Gromad był wspaniałą okazją do sprawdzenia zuchowych umiejętności: szyfrowania, symboliki zuchowej, a przede wszystkim szlifowania zdolności manualnych i artystycznych. Zuchy wspaniale poradziły sobie z zadaniami m.in. własnoręcznie zdobiąc bawełniane torby, które każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę.

Zobacz również: Techno-Granty. Pomysły ostrowskich uczniów nagrodzone
ŹRÓDŁOHufiec ZHP Ostrów Wielkopolski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments